Variantic – Twoje produkty w internecie!

Obecna sytuacja w Polsce związana z pandemią koronawirusa i koniecznością izolacji przeniosła sporą część działań handlowych do internetu. Spowodowane jest to oczywiście zamkniętymi stacjonarnymi punktami, a także pozostaniem ludzi w domach. Wiele firm już od dawna inwestuje w swoje kanały e-commerce widząc w tym przyszłość swojego biznesu. W tym momencie trzeba być elastycznym i dopasowywać się do potrzeb rynku, a w tym przypadku sprzedaż swoich produktów przenieść z offline do online. To również pozwoli otworzyć się na nowe rynki zbytu. 

Do tego typu działań jakiś czas temu stworzyliśmy internetową platformę wspomagającą sprzedaż przez internet. Mimo, że wywodzimy się z meblarstwa nasze rozwiązanie jest dedykowane wszystkim branżom, które chcą sprzedawać swoje produkty w różnych wariantach. Chcesz mieć konfigurator mebli, konfigurator przyczep, konfigurator rowerów, konfigurator pergoli, a może konfigurator tortów? Nie ma problemu! W naszym rozwiązaniu możesz wszystko co powyżej oraz wiele innych konfigurowalnych modeli udostępnić swoim klientom poprzez stronę www.

Proste kroki do rozpoczęcia sprzedaży

System Variantic składa się z Playera oraz Edytora. Player odpowiada za wyświetlanie konfigurowalnych, parametrycznych modeli 3D w przeglądarce internetowej, bez konieczności instalacji dodatkowych wtyczek. Edytor jest wbudowanym przeglądarkowym mini-CADem, w którym w prosty sposób budujemy nasze modelu lub importujemy modele z zewnętrznych programów. Nasze rozwiązanie jest systemem otwartym, a więc Państwo sami dodajecie swoje modele do konfiguratora. Variantic może zostać połączony, ze sklepem internetowym typu PrestShop, który będzie odpowiedzialny za obsługę zamówień, wysyłek, płatności itd. Nasz system również możemy połączyć z oprogramowaniem CAD/CAM TopSolid, które będzie odpowiadało za techniczną stronę naszych modeli (w przypadku mebli są to np. wiercenia, frezowania), generowało niezbędną dokumentację, listę części, czy też programy na maszyny numeryczne.

Jeśli chcielibyście Państwo zobaczyć nasze rozwiązanie zapraszamy do kontaktu w celu umówienia zdalnej prezentacji naszego rozwiązania.